Легенда про появу шовку! Прекрасного сонячного ранку молода дружина Великого Жовтого китайського Імператора сиділа в саду під тутовим деревом, насолоджуючись ароматним зеленим чаєм. Несподівано в її чашку впала лялечка тутового шовкопряда. Дівчина покликала служниць, і вони раптом стали свідками такої картини: кокон від гарячої води розм'якшав і почав розмотуватися, перетворюючись на тонку блискучу нитку. Лей Цзу за допомогою служниць розмотала нитку і вразилася її красі та міцності.
Тоді імператриця наказала зібрати тисячу коконів, очистила їх і виткала для імператора святковий шовковий одяг. Великий Імператор був вражений і втішений розкішним подарунком. Спочатку одяг із шовку носила лише імператорська родина. Поступово шовкова тканина набула популярності і стала поширюватися з однієї провінції в іншу. А імператрицю, яка відкрила нову тканину та технологію її виготовлення, стали почитати, як божество.


Дві історії про появу шовку в Європі
Не менш цікаві історії супроводжують появу шовкової тканини у Європі. Китайський імператор вирішив торгувати із західними країнами і для цього відправив свого посла на Захід. Після його повернення було прокладено Великий Шовковий Шлях, який поєднав Китай та західні країни. Це було понад два тисячоліття тому. Незважаючи на активну торгівлю, секрет виробництва шовку свято зберігався багато сотень років. Спроби вивезення метеликів, гусениць, яєць шовкопряда або листя та насіння тутового дерева каралися смертною карою. І все-таки в п'ятому столітті шовк з'явився у країнах.
Розповідають про індійського раджа, який, щоб опанувати секрет, попросив руки китайської принцеси, і зажадав від неї, як посагу, вивезти з Китаю личинок шовкопряда, які наречена і доставила у своїй хитромудрій весільній зачісці.

Ще є історія про двох спритних ченців, які у порожнечах своїх палиць вивезли дорогоцінні личинки до Візантії. Як би там не було, а в країнах Європи та Індії з'явилося своє власне шовкове виробництво.


Лікувальні властивості шовкової тканини.
Одяг та білизна з шовку цінувалися на вагу золота. Вони були привілеєм заможних людей. Моду спати на шовкових простирадлах запровадила свого часу чарівна маркіза де Пампадур. Хоча вони використовувалися й до неї. Адже шовкова тканина містить 18 амінокислот. Завдяки своєму складу вона відлякує комах, що було важливим якістю серед аристократії, яка захоплювалася гігієнічними процедурами на той час.

При фарбуванні тканин застосовувалися лише натуральні барвники, одержувані з коренів, квіток, листя різних рослин. В результаті виходили стійкі, яскраві, надзвичайно красиві кольори.
Нині ці властивості унікальної тканини незаслужено забуті. Однак обізнані молоді матері та люди, які страждають на алергії на пилових кліщів, фанатично розшукують постільні речі з шовковим наповнювачем, в якому не заводяться мікроскопічні паразити.
Протимікробні властивості шовкової тканини є ще однією її перевагою. Власники шарфів з натурального шовку набагато рідше хворіють на грип та ангіну, ніж звичайні смертні. Ті, хто страждає від болю в суглобах, обертають болючі місця шовковими клаптями, які допомагають полегшити або взагалі позбутися неприємних відчуттів.


Відмінності натуральної та штучної тканин.

Звичайно, треба знати, як відрізнити натуральну тканину від штучної. Натуральний шовк має гладку поверхню, він дуже міцний, не меніться, добре пропускає повітря. Якщо проткнути натягнуту шовкову тканину сірником, що горить, вона не буде плавитися або горіти, залишиться просто маленька дірочка і запах паленого рогу.

Шовкова постільна білизна крім того, що є лікувальною, так само дуже приємно на дотик, особливо комфортно спати на ньому в спекотний період, вона завжди залишається прохолодною і ніжною, завдяки цьому ваш сон буде спокійним і здоровим.

Великий вибір постільної білизни з шовку ви можете переглянути на нашому сайті.